Sleduj EIA

je projekt, ktorý umožňuje posielať upozornenia emailom o projektoch EIA vo vašom okolí.

Čo je EIA?

EIA (Environmental Impact Assessment) je posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Každá väčšia výstavba vo vašom okolí prechádza posudzovaním, do ktorého sa môže zapojiť ktokoľvek.

Je vhodné a potrebné, aby sa do posudzovania EIA zapájalo čo najviac občanov, aby dokázali ovplyvniť životné prostredie a verejné priestory a stavby ako sú ulice či námestia, železnica a pod. Zároveň zapojenie sa do EIA procesu vás automaticky robí účastníkom v ďalších konaniach - najmä stavebnom konaní. Vami zaslané pripomienky musia byť súčasťou posúdenia akéhokoľvek projektu (developmentu, výstavby, nákupného centra, priemyslu, diaľnice a pod.) a častokrát pomôžu zachytiť detaily, ktoré úradníci napriek zákonnej povinnosti ignorujú.

Ako môžem dostávať emailové notifikácie?

Zadajte svoju emailovú adresu na hlavnej stránke, vyberte, o akú lokalitu (mesto, obec a pod.) máte záujem a systém vám začne automaticky posielať notifikácie pri nových stavbách a iných projektoch.

Ako sa môžem odhlásiť z odberu notifikácií?

V každom zaslanom emaile je v pätičke odkaz na odhlásenie sa pre danú lokalitu. Ak ste si prihlásili upozornenia na viacero lokalít, môžete si odber odhlásiť postupne, ako vám prichádzajú emaily pre danú lokalitu.

Odkiaľ sú dáta o EIA?

Dáta sú aktualizované každých 5 minút podľa webu: https://www.enviroportal.sk

Kto nástroj prevádzkuje?

Nástroj prevádzkuje Cyklokoalícia, ktorá ho najprv niekoľko rokov využívala pre svoje interné potreby.

Logo Cyklokoalicia

Ako môžem túto službu podporiť?

Ak chcete, aby sme službu prevádzkovali aj naďalej, podporte nás sumou 10+€ na účet: SK9683300000002700175046 (variabilný symbol 0314 alebo poznámka EIA).

PayBySquare podporte nás sumou 10+€